«Головне – не ховати свої твори в шухляду», – Ганна Клименко-Синьоок

20 Листопада, 2017

Чергове засідання літературної студії відбулося 15 листопада в Черкаському національному. Ми вирішили поспілкуватися з ідейним керівником поетичного гуртка Ганною Клименко-Синьоок та дізнатися про особливості літературних зустрічей. 

Добрий день! Ганно Андріївно, скажіть, хто був ініціатором створення літстудії?

Це досить тривала історія. Ще з моїх студентських років існувала літературна студія «Варіації». Досить часто до нас приходив Василь Пахаренко і давав певні рекомендації. А так ми збиралися в кімнатах гуртожитку. Коли я почала працювати в університеті, студія називалася «Версія» і займалася нею Валентина Коваленко. А зараз очолюю її я. Вона так і називається «Літературна студія Ганни Клименко-Синьоок»

У якому форматі, зазвичай, проходять літературні зустрічі?

Спочатку ті, хто прийшов уперше, розповідає про себе: коли долучився до слова, коли відчув тяжіння до творчості, в яких жанрах він спеціалізується. Тобто, чи то поезія, проза чи має практику з перекладацької діяльності.

Чи плануєте Ви робити тематичні поетичні зустрічі?

Ми маємо провести різні заходи до революції Гідності. Одним із питань, які ми порушимо, буде вшанування світлої пам’яті Небесної сотні та подій у зоні АТО.

Що потрібно зробити аби стати учасником студії?

Треба мати бажання і цікавитися словом! Є творчі люди, які самі не пишуть, але можуть стати гарними критиками. Тому запрошую усіх.

Учасниками можуть бути лише студенти Черкаського національного?

Я не обмежую коло студії лише студентською молоддю. Я завше кажу, приводьте усіх охочих – друзів, родичів, колег.

Студенти, в більшості, читають свою поезію чи декламують класиків?

Здебільшого, власну. Є студенти, які приходять і кажуть, що я написала за два тижня п’ять прозових творів, два вірші і дуже хочу прочитати вам.

Ви допомагаєте редагувати перші проби пера?

Звичайно. Окрім того, що студенти приходять із записниками і читають свої твори, я раджу роздруковувати, щоб навіть у кожного було по примірнику. Тоді кожен може дати свої рекомендації. Бо на слух зовсім інакше сприймається.

Яка тематика в поезіях переважає?

Якщо дівчата, то – кохання. Але з’являються і філософські мотиви. Наприклад, Світлана Кочерга, студентка 1 Pr, порушує тему добра і зла, самотності. З’являється відчуття, що в неї дуже багатий досвід.

Що Ви можете порадити студентам, які починають писати літературні твори?

Головне не зупинятися, не ховати свої твори в шухляду. Відвідувати різноманітні студії, а також не боятися критики. Горацій, Буало і багато інших митців завжди радили повертатися до своїх робіт, редагувати їх. Це корисно, бо іноді можна створити дійсно шедевр.

  

Дар’я Роженкова 2 Ж-1Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи: