«Розумовий бум» від Любомира Дереша для студентів ННІ УФСК

25 Жовтня, 2017

Студенти ННІ УФСК продовжують відвідувати цікаві події, що розвивають спектр їхнього світогляду. Цього разу вони  побували на  презентації нової книги Любомира Дереша «Спустошення», яка відбулася 28 вересня в Художньому музеї, за сприяння команди молодіжної організації «Книжковий Маестро».

«Це перший письменник, якого я відпустила гуляти по Черкасах одного. Він хотів підготуватися до презентації сам», – пише у своєму інстаграмі керівник вищезгаданої організації , доцент кафедри видавничої справи, редагування і теорії інформації Людмила Фіть.

 «Слухати письменника – одна насолода. Що не фраза, то можна в афоризми записувати. Кожна відповідь надихала до нових роздумів», – говорить студенка 4 курсу Альона Ліщук.

Отож, пропонуємо вам низку висловів-роздумів, які гості мали задоволення почути на зустрічі:

— Хороша література говорить про вічні теми, повертає себе поза часом.

—Ми звикли жити прогнозами , очікуваннями, надіями, що ось-ось усе зміниться . Ми живемо в майбутньому, але те, що по-справжньому стається –  ніким не було передбачено.

— Справжнє щастя не залежить від зовнішніх обставин.
— Якщо ми вільні, то чому ж ми нічого не можемо зробити зі своїми почуттями, наприклад?
— Свобода з’являється тоді, коли виникає мета. Це мить між двома виборами, які ми робимо кожну секунду.
— Свобода витікає з усвідомлення справжнього себе, адже одяг, тіло, думки змінюються, а справжній «ти» захований всередині себе, і світ не може туди дібратися.
— Свобода дана від природи.
— Я – лише присутність всередині себе, спостерігач.
— Любов надає сенсу речам.
— Віра без страху побудована на вірі в любов і красу. Поспостерігайте, як змінюються люди під впливом любові й турботи.
— Щастя – це не стан спокою, воно знаходиться в площині віддавання.

Любко Дереш поділився з присутніми тим, де шукав натхнення та відповіді на свої запитання, які тепер можна знайти в його книзі «Спустошення»: «Рік я жив у Єгипті. Ми з товаришем вирішили створити «вікіпедію архетипів», тобто почали читати найдавніші тексти людства. Це допомогло дивитися на світ глобально: не здаватися дріб’язковим подіям, які обкрадають життя».

Приємною несподіванкою для письменника стала картина-сюрприз, подарована “Книжковим Маестро”, над якою попрацювала вся аудиторія, давши відповідь на запитання «З чим асоціюються в мене Черкаси?». Думки гостей були різні. Наприклад, затишок, Дніпро, ініціативні люди, спокій, «Книжковий Маестро», любов, Долина троянд і т. д.

«Усе сказане – дійсно правда. Ви не уявляєте, якими чистими, красивими, спокійними є Черкаси. Якщо не вірите, то можете поїхати в Київ і повернутися сюди з почуттям вдячності», – із усмішкою радить Любко Дереш.

Варто відзначити те, що серед гостей були редактори- першокурсники. Це перша презентація, яку вони відвідали й де мали змогу купити книгу, взяти автограф і сфотографуватися з письменником.

«Зустріч із Любомиром Дерешем – подія, яка неодмінно повинна статися в житті кожного поціновувача сучасної української літератури. Я була в захваті від глибини думки досить молодого автора. Також із задоволенням слухала уривки з книги «Спустошення». Думаю, прочитані рядки зацікавили більшість слухачів, що спонукало присутніх купити книгу, так само, як і мене», – ділиться враженнями про зустріч студентка 1-Р курсу Катерина Бондар.

Автор: Анна Тиха

Матеріал взято із офіційного сайту ННІ УФСККоментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи: