Студенти-журналісти дискутували на тему конфліктно-чутливої журналістики

3 Жовтня, 2017

Зустріч відбулась 12 квітня у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Медіафахівці разом зі студентами та викладачами кафедри журналістики, реклами та PR-технологій обговорювали механізми та алгоритми якісного й відповідального повідомлення про конфлікт в українських медіа. Семінар дав змогу учасникам тренінгу детальніше ознайомитись із правилами дотримання чи порушення журналістських етичних стандартів.

Один із спікерів Юрій Бідзіля, доктор наук із соціальних комунікацій, завідувач кафедри журналістики Ужгородського національного університету, розповів студентам, що в журналістській практиці бувають різні випадки:  і зумисна «джинса», й інформаційне «кілерство», однак перш за все ця професія вимагає відповідальності та розуміння наслідків від сказаного.

Цінними настановами поділився і Валерій Калниш, головний редактор інформаційного агентства «РБК-Україна». Він порадив журналістам-початківцям детально переглянути пункти Кодексу професійної етики. Фахівець також наголосив: «Етику можна порівняти із повагою до фактів, а головне до читача і глядача. Журналістика — це ніяк не спосіб заробітку грошей, а важлива місія перед суспільством».

Олексій Погорєлов, генеральний директор УАМБ (Української Асоціації Медіа Бізнесу), зауважив, що медійники потужно впливають на громадську думку, а тому повинні усвідомити важливість дотримання стандартів та етичних норм. У ході розмови учасники тренінгу активно наводили приклади з місцевих ЗМІ, аналізували та обговорювали їхній вплив на життя громади.

«Наша мета — поєднати студентів спеціальності «Журналістика» — майбутніх професіоналів — із медіафахівцями-практиками. А також залучити їх до співпраці з Комісією з журналістської етики. Адже сьогодні важливо аналізувати гострі етичні питання, такі як: межа між особистим та професійним, чи варто переглядати етичні стандарти і яка роль журналіста у виконанні обов’язків перед соціумом», — зауважує Марина Безкоровайна, керівник програм із розвитку медіа Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Марина Клімчук, студентка 2-Ж курсу, ділиться враженнями:

«У цьому тренінгу мені сподобалась невимушена атмосфера. Спікери пояснювали усе зрозуміло і легко. Рідко буває, що студенти так активно спілкуються із гостями. Лектори наводили цікаві приклади, які я запам’ятала і буду використовувати теж. Хотілося б, щоб такі зустрічі проводили частіше».

Каріна Авер᾿янова, 2-Ж курс,

Фото – Марина Клімчук, 2-Ж курс

 Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи: