ДОДАТКОВА ІНОЗЕМНА МОВА: ВАРТО ЧИ НІ?

15 Грудня, 2016

На рівні держави відбувається активна популяризація вивчення іноземних мов. Указом Президента України 2016 рік був роком англійської мови. Тож, ми вирішили запитати студентство про освітні ініціативи уряду і чи хотіли б вони вивчати ще одну мову в межах університетського курсу.

 

111Юлія Дубовик, 1 курс ННІ іноземних мов:

− Ми вчимо німецьку мову, з другого семестру буде англійська мова. Я думаю, що цього достатньо. Швидше, хотілось би, щоб відкрились додаткові можливості щодо вивчення мов – бо деякі студенти вчать французьку мову. Було б добре, якби і студенти з інших груп могли приходити на їх пари – хоча б слухати, ну і потроху вивчати.

 

122Тетяна Марчук, 5 курс ННІ історії та філософії:

− Особисто я хотіла б вивчати італійську. Але в межах університету – ні. Бо тут більше заставляють вчити, замість того, щоб реально чомусь навчити. Звісно, пари англійської потрібно залишити, але якщо говорити про другу мову, то я б ввела краще платні курси, які були б реально цікаві. Бо якщо викладач зацікавлений у тому, щоб давати знання, то він буде робити це якісно. А якщо це якісно, то можна навіть і платно.

133Артем Кирилюк, 5 курс ННІ фізики, математики та комп’ютерно-інтегрувальних систем:

− Саморозвиток – це добре. Можливо, я вивчав би португальську, бо там живуть родичі, і цікаво було б поспілкуватися. А в межах університету – ні. Тут англійську мову викладають не зовсім добре, якщо це звісно не профільний предмет. А проблема в тому, що рівень знань в групі дуже різний, і методисти не можуть підібрати програми, яка б усім підходила. Наприклад, я можу говорити англійською вільно, мої ж одногрупники не знають алфавіту. Навіщо ж нам ще одна мова, якщо її тут не навчать на належному рівні?!

144Наталія Горбат, 5 курс ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва:

− Ну звичайно. Я би вивчала і французьку, і німецьку мову. Більше все-таки німецьку хотілось би. Зв’язано це з тим, що у мене родичі живуть в Німеччині Крім того, часто стикаюсь з людьми, що знають цю мову – на роботі у мене і шеф і колеги знають. Було б цікаво поспілкуватися. Щодо англійської, то мене влаштовує рівень викладання в університеті, адже я мала гарну базу до того, як прийти сюди. До того ж, я ще й співаю англійською.

155Валентина Колос, 2 курс ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва:

− Наприклад німецьку або французьку. Німецьку – бо мені подобається Німеччина, як країна і хотіла б її відвідати, а французьку, бо мені подобається ця мова, вона гарно звучить. Це корисно не тільки для загального розвитку, а й для себе як особистості. Якщо буде бажання і можливість поїхати в іншу країну, то знатимеш їх мову і матимеш змогу поспілкуватися. І відразу ти будеш в їхньому соціумі, не буде ніяких бар’єрів, не будеш боятися спілкуватися з іншими людьми. Англійську мову я хотіла б щоб ми вивчали більш поглиблено, не тільки на ін’язах, а і для інших спеціальностей.

166Сергій Іванченко, 1 курс ННІ фізичної культури і спорту:

− Мені подобається англійська мова і я не хочу вивчати іншої. Загалом, і англійська важка. Я думаю, що спочатку потрібно надолужити знання з одної мови, а потім вже вивчати й іншу.

177

Юлія Максименко, 3 курс ННІ економіки та права:

− Можна було б і ще вивчати – французьку, наприклад. Мені подобається ця мова, і можливо пригодилась би, щоб поїхати за кордон по обміну.

Ірина БикКоментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи: