ВОЛОДИМИР ЛЕВЧЕНКО: «ВСІ ВЖЕ ВИВЧИЛИ ВІЙСЬКОВУ ДИСЦИПЛІНУ, А НАВИЧОК З КОЖНОЮ ПАРОЮ ВСЕ БІЛЬШЕ І БІЛЬШЕ»

15 Грудня, 2016

img_3965

Відкриття кафедри військової підготовки стало однією з головних подій цьогоріч у ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Про діяльність кафедри та обов’язки студентів-службовців ми поспілкувалися із командиром першого взводу, студентом третього курсу Володимиром Левченком.

 

Привіт. Розкажи, будь ласка, чому ти вирішив вступити на кафедру військової підготовки?

− Власне перед тим, як я ще вступав до університету, я мріяв про військовий ВНЗ. Так сталося, що поступив у ЧНУ, і дізнавшись про створення військової кафедри тут. Цього я не міг пропустити і тому пішов на випробування. Вони були неважкі, тому ніяких складнощів не виникло і тепер я навчаюсь на цій кафедрі.

Що входить до твоїх обов’язків командира взводу?

− Всього у нас чотири  взводи. Я командир одного з них. Керую 26 особами. Я повинен піклуватися про своїх бійців. Через мене керівництво передає команди, які потім я доводжу до відома курсантів. Наприклад кожну середу я проводжу додаткову стройову підготовку.

Якщо говорити про роботу командира взводу взагалі, то це людина, що відповідає за весь взвод – це його підлеглі і вони виконують бойове завдання.

Як ти оцінюєш підготовку студентів?

− Не всіх потрібно вчити з початку. У нас осіб 5-7, що вже проходили військову підготовку, курс молодого бійця, тобто якимось навичками уже володіють. Але більшість потрібно навчати елементарним речам у строю. Хоча вже за ці півроку всі володіють необхідними знаннями і навичками, особливо якщо порівнювати з тим як ми ходили у вересні – направо-наліво, пари пропускали, спізнювалися, то такого вже немає. Кожен вже вивчив військову дисципліну, а навичок з’являється з кожною парою все більше і більше. Навіть видно з самих пар – раніше боялись і руку піднімать, а зараз вже переходимо до живої розмови – один перед одним. Тобто з’явився інтерес до додаткових знань.

Студенти яких спеціальностей у вас навчаються?

− У мене в першому взводі – більшість спортсменів, хоча є й математики чи історики, наприклад. Ось, наприклад, серед моїх підлеглих: 12 фізруків, 6 математиків, один філолог, з ФОТІУСу теж один, психологи. Ще є працівниця університету (уже закінчила університет, але навчається на кафедрі), є й випускник київського університету, і навіть двоє АТОвців.

Раніше було складно морально, бо думав як же я керуватиму АТОвцями – вони ж і старші за віком, і за званням, і так далі, а вийшло так, що ми знайшли спільну мову і тепер нормально спілкуємося.

Які маєте обов’язки у навчанні?

− Щосуботи відбувається навчання. Стандартно це чотири-п’ять пар, після яких відбувається стройова підготовка. Пари в нас різноманітні. До відкриття це були теоретична підготовка, тобто вивчали устави, правові основи, основи міжнародного права, тактичну підготовку. Це саме те, що необхідно знати не звичайному військовослужбовцю, а саме офіцеру. І також уже найближчим часом у нас будуть практичні навички – наприклад, володіння зброєю і все, що ще потрібно.

Чи є у вас якісь покарання, як в армії чи у військових училищах?

− Так, є і покарання. Вони називаються військові стягнення. Ми їх накладаємо на тих військовослужбовців, хто порушує правила

Які саме?

− Беремо їх на список, а вже під час курсу молодого бійця будемо їх застосовувати. Вони призначаються під час повного військового дня, щоб були наряди. А поки що це усні покарання.

Що ви побажаєте нашим студентам?

− Запрошую вступати до нас на кафедру, особливо тих, хто мріяв пов’язати життя з військовою справою.

 

Ірина БикКоментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі дописи: